Beżowa czy czarna? Czym kierować się przy wyborze koloru jesiennej kurtki?

Jesienią jednym z niezbędnych elementów garderoby jest kurtka. Codzienne wyjścia w chłodne dni wymagają zabezpieczenia organizmu przed zimnem i deszczem, dlatego warto jak najwcześniej wyposażyć szafę w tego typu odzież. Często pojawia się jednak pytanie, na jaki kolor postawić. Czy lepsza będzie kurtka czarna czy beżowa? Co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Zastosowanie

Przed zakupem warto zastanowić się, kiedy i w jakich sytuacjach najczęściej nosić będziemy kurtkę oraz jaki efekt chcemy uzyskać, tworząc stylizację. Jeśli zależy nam na bardzo eleganckim look’u, zdecydowanie lepszą opcją będzie klasyczna czerń. Warto dodać, że kolor ten jest neutralny, uniwersalny i pasuje w zasadzie każdemu, bez względu na typ urody. Ponadto do czerni bez trudu można dobrać dowolne elementy odzienia, jak np. spodnie, buty czy dodatki, we wszystkich wariantach kolorystycznych. Z kolei beżowe kurtki jesienne damskie to opcja na co dzień dla pań, które lubią postawić na mniej oczywiste rozwiązania i bardziej wyróżniać się z tłumu. W tym wypadku najbardziej odpowiednie będą połączenia z dodatkami w odcieniu brązowym, bordowym lub granatowym. 

Dopasowanie do sylwetki

Właściwie dobrane ubrania to szansa na zakrycie mankamentów i podkreślenie atutów urody. Kupując kurtkę na jesień, warto dopasować ją do swojej sylwetki. Na to, jak wyglądać będzie figura, wpływ ma nie tylko fason, ale również kolor odzieży. Należy pamiętać, że ciemne odcienie optycznie wyszczuplają, więc jeśli chcemy prezentować się smuklej, lepszym rozwiązaniem będzie kurtka czarna. Efektu takiego nie uzyskamy za pomocą jasnych odcieni w ciepłych tonacjach, w których figura wygląda często na wręcz szerszą niż jest w rzeczywistości. Według porad stylistów beżowe kurtki jesienne damskie to zatem najlepsze rozwiązanie dla kobiet o szczupłej sylwetce. 

Bezpieczeństwo

Jesień to okres, w którym dzień staje się coraz krótszy, a na dodatek nierzadko jest pochmurnie i deszczowo. Sporo aktywności poza domem odbywa się więc po zmroku, dlatego warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w ciemności. Jak pokazują przeprowadzane przez specjalistów eksperymenty, wiele wypadków z udziałem przechodniów wynika ze słabej ich widoczności. Jeśli więc często przemieszczasz się pieszo, beżowa kurtka sprawi, że będziesz bardziej zauważalna dla kierowców. A co z osobami, które zdecydowanie preferują ciemne odcienie? Tu obowiązkowym rozwiązaniem, bardzo poprawiającym bezpieczeństwo pieszych, jest zastosowanie odblasków. 

Indywidualne upodobania

Wiele można mówić o wyborze koloru kurtki na jesień, ale należy pamiętać, że najważniejsze jest kierowanie się własnym gustem i potrzebami. Jeśli najlepiej czujesz się w jasnych kolorach, śmiało noś odzież beżową, która rozświetli urodę, a w połączeniu z barwnymi dodatkami sprawi, że stylizacja zaprezentuje się oryginalnie, gustownie i świeżo. Jeżeli jednak twoim kolorem jest czerń, nie zastanawiaj się na zakupem kurtki w takim odcieniu. Nie ma nic istotniejszego niż twoje własne samopoczucie i zadowolenie z wyglądu. Wybierz więc odzież, która jest w 100% zgodna z twoim stylem i odpowiada twoim upodobaniom. Zarówno beżowe, jak i czarne kurtki jesienne damskie dostępne są w sklepach w wielu fasonach i rozmiarach, dlatego na pewno znajdziesz coś idealnego dla siebie na chłodniejsze dni roku.