Dom i ogród

Błyszczące fronty w kuchni to nie problem – sprawdź, jak je wyczyścić

Kuchnia to wizytówka każdego domu. To miejsce, w którym przygotowujemy posiłki, spożywamy je, ale również spędzamy czas z rodziną czy znajomymi. Dbamy o to, aby panowały w niej czystość i porządek. Jednym z najtrudniejszych elementów do czyszczenia jest niewątpliwie blat oraz fronty mebli – to one od razu rzucają się w oczy po wejściu. Na szczęście istnieją rozwiązania, które sprawią, że będą one zawsze czyste i błyszczące.

Najpierw przygotuj odpowiedni sprzęt

Drewno, sklejka czy metalowe elementy – każdy z nich wymaga odpowiedniego sposobu czyszczenia. Szczególnie sprawa ta jest skomplikowana, jeśli mówimy o kuchni. To pomieszczenie jest swego rodzajem centrum dowodzenia domu i tam spędzamy najwięcej czasu.

Na początku warto zaopatrzyć się w niezbędne elementy, takie jak gąbki do czyszczenia, ściereczki, ręczniki papierowe, wiaderko lub miskę z ciepłą wodą czy gumowe rękawice. Do mycia niezbędne są również specjalne środki. Te należy wybrać w zależności od rodzaju zastosowanych materiałów do budowy naszej kuchni.

Środki czystości mają znaczenie

Jeśli mamy już przygotowane wyżej wymienione elementy, które na pewno ułatwią nam proces mycia naszych mebli kuchennych, to nie możemy zapomnieć o środku czyszczącym. Tych na rynku znajdziemy wiele. Niestety większość z nich nie ma odpowiedniego składu, który zapewni powierzchni naszych mebli odpowiednią czystość oraz blask. Pamiętajmy też, o przyczynach tworzenia się nieestetycznych smug. Te powstają często, kiedy myjemy błyszczące powierzchnie zbyt ciepłą wodą.

Jak zadbać o czystą kuchnię? Warto w tym przypadku postawić na sprawdzone produkty, o których działanie nie musimy się martwić. Jednym z nich jest niewątpliwie Ludwik Ekologiczny Pianka do czyszczenia kuchni i płyn uniwersalny Ludwik Ekologiczny. To preparaty czyszczące, które wyróżnia skuteczność i bezpieczeństwo.

Produkty te niewątpliwie odróżnia również naturalny skład – nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych Zostały zatwierdzone przez niezależną instytucję – Polskie Centrum Badań i Certyfikacji i posiadają certyfikat EU Ecolabel.     

Jak skutecznie czyścić fronty w meblach kuchennych?

Dbanie o czystość naszych mebli kuchennych wcale nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem. Jeżeli mamy do dyspozycji skuteczny sprzęt oraz właściwe preparaty, to efekty przychodzą bardzo szybko. Pamiętajmy, że kuchnia to wizytówka każdego domu czy mieszkania, warto zatem dbać o to, aby fronty zawsze były czyste i zaskakiwały swoim blaskiem.