Rynek pracy

Aktualnie na rynku znajduje się trochę ofert pracy, jednak rynek pracy wygląda nieco inaczej niż przed pandemią. Przed pandemią obserwowaliśmy rynek pracownika, tzn. było dużo ofert dam pracę- czyli ofert pracy, jednak mało było osób chętnych podjąć pracę. Pracodawca zaczął zatrudniać nawet pracowników z ukrainy, którzy godzili się pracować za najniższą krajową.

Aktualnie dużo ludzi szuka pracy, ponieważ niektóre branże zostały całkowicie zamknięte, a niektóre zostały tak mocno ograniczone, że pracodawcy zostali zmuszeni zwolnić pracowników. Dotyczy to głównie branży turystycznej- bardzo dużo ludzi, którzy byli zatrudnieni w tej branży, aktualnie szuka ofert. Takie osoby szukają głównie pracy w branży biurowej, ponieważ nie byli oni pracownikami fizycznymi.

Niestety, ale nie są oni wymarzonymi pracownikami do pracy w biurze, ponieważ nie mają odpowiedniego doświadczenia i wykształcenia. To najczęściej te osoby mają problem ze znalezieniem pracy i ogłaszają, że w dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *