Biznes

Rynek pracy

Aktualnie na rynku znajduje się trochę ofert pracy, jednak rynek pracy wygląda nieco inaczej niż przed pandemią. Przed pandemią obserwowaliśmy rynek pracownika, tzn. było dużo ofert dam pracę- czyli ofert pracy, jednak mało było osób chętnych podjąć pracę. Pracodawca zaczął zatrudniać nawet pracowników z ukrainy, którzy godzili się pracować za najniższą krajową.

Aktualnie dużo ludzi szuka pracy, ponieważ niektóre branże zostały całkowicie zamknięte, a niektóre zostały tak mocno ograniczone, że pracodawcy zostali zmuszeni zwolnić pracowników. Dotyczy to głównie branży turystycznej- bardzo dużo ludzi, którzy byli zatrudnieni w tej branży, aktualnie szuka ofert. Takie osoby szukają głównie pracy w branży biurowej, ponieważ nie byli oni pracownikami fizycznymi.

Niestety, ale nie są oni wymarzonymi pracownikami do pracy w biurze, ponieważ nie mają odpowiedniego doświadczenia i wykształcenia. To najczęściej te osoby mają problem ze znalezieniem pracy i ogłaszają, że w dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *