Dom i ogród

Sposoby, aby mała łazienka wyglądała i wydawała się większa.

Jeśli masz problem z małą łazienką w mieszkania Bydgoszcz, to możesz coś z tym zrobić żeby wydawała się większa. Nawet jeśli nie możesz zwiększyć powierzchni w swojej łazience, nadal możesz sprawić, by wyglądała i wydawała się większa. Przeciętna osoba spędza w łazience całe 416 dni w ciągu swojego życia, a zdecydowanie nie chcesz spędzać tego czasu w łazience, która jest ciasna i niewygodna.

Możesz zaoszczędzić miejsce w łazience oraz jednocześnie pomagać środowisku, instalując zestaw zlew/toaleta. Taki sprzęt łazienkowy jest podobny do tradycyjnych toalet, ale mają umywalki łazienkowe umieszczone bezpośrednio nad toaletą. Zazwyczaj woda używana w takim zlewie przepływa przez odpływ zlewu i bezpośrednio do zbiornika toalety. Kiedy zbiornik toalety jest wypełniony szarą wodą z recyklingu zamiast świeżej wody, nie tylko pomożesz ograniczyć marnotrawstwo wody, które odbija się na środowisku, ale możesz nawet oszczędzić kilka złotych z rachunku za wodę.

Jeśli nie kąpiesz się regularnie, pomiń wannę w swojej małej łazience i zamiast tego zainstaluj kabinę prysznicową. Przeciętna wanna zajmuje 1.21 metrów kwadratowych powierzchni łazienki, podczas gdy przeciętny prysznic zajmuje tylko około 0.84 metrów kwadratowych. Decydując się na prysznic zamiast wanny, zyskujesz dodatkowe miejsce. Pamiętaj również, aby wybrać szklane drzwi prysznicowe do kabiny, aby zapewnić iluzję większej łazienki. Nieprzezroczyste zasłony prysznicowe lub nieprzezroczyste ściany prysznicowe zapewniają wizualne przerwy w łazience, które mogą sprawić, że będzie wyglądała i wydawała się mniejsza. Każda łazienka potrzebuje lustra, ale nie myśl, że skoro masz małą łazienkę, powinieneś zainstalować tylko jedno małe lustro. Rozważ zainstalowanie kilku luster lub innych lustrzanych powierzchni, aby Twoja mała łazienka wyglądała i wydawała się większa. Zarówno naturalne, jak i sztuczne światło odbija się od luster, aby jeszcze bardziej rozjaśnić pomieszczenie. Lustra dodają również głębi wizualnej do pokoju, co może sprawić, że będzie on większy.

Chociaż możesz po prostu umieścić lustra na ścianach łazienki, rozważ również zainstalowanie szafek z lustrem i pełnego lustra po wewnętrznej stronie drzwi do łazienki, zamiast pozostawiać tę przestrzeń niewykorzystaną