Motoryzacja

Volkswagen Eos

Volkswagen Eos to samochód, który w Polsce jest niezbyt znany. Produkowany był przez koncern Volkswagen w latach 2005-2014. Po zakończeniu produkcji, nie kontynuowano produkcji pojazdów o tej nazwie.

Volkswagen Eos to samochód z nadwoziem coupe, co więcej w wersji kabriolet. Zbudowano go na płycie podłogowej Golfa V. Ciekawostką, która niewątpliwe wyróżniała ten samochód, jest dach. Nie zastosowano w tym pojeździe, dachu brezentowego tak charakterystycznego dla kabrioletów. Zastosowano dach szklany, który gwarantował możliwość „spojrzenia w niebo” podczas jazdy tym nietypowym Volkswagenem. Mylą się ci, którzy sądzą, że taki dach powodował szybkie nagrzewanie się wnętrza samochodu. Odpowiednie szkło ograniczało tą możliwość. Wnętrze pojazdu schładzała świetna klimatyzacja, więc nagrzewanie z uwagi na szklany dach nie było problemem.

Samochód oferowano z silnikami benzynowymi lub silnikami diesel o różnej mocy. Najsłabsze jednostki napędowe posiadały moc 110 KM, najsilniejsze zaś moc 260 KM.

Pojazd był niewątpliwe bardzo ciekawy, jednak nie spotkał się z większym zainteresowaniem odbiorców, dlatego podjęto decyzję o zakończeniu produkcji i nie wznawianiu jej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *