Life Style

Wycieczka poza miasto jesienią – jak się ubrać?

Jesień wielu osobom kojarzy się z deszczową i smutną pogodą. Jednak nie należy zapominać o złotej polskiej jesieni, która zachęca do spacerów i aktywności w mieście i poza nim. Odpowiednio dobrana stylizacja zapewni zjawiskowy wygląd. Warto również zadbać o dodatki w żywych kolorach. Dodają one energii i uatrakcyjniają wygląd. Wygodne buty z kolei pozwolą na długie spacery i odpowiedni komfort termiczny.

Jesień za miastem

Jesień to doskonała pora roku na długie spacery i podziwianie okoliczności przyrody. Za miastem w lasach można obserwować kolorowe parki i lasy. Wyjątkowo ładne o tej porze roku są tereny nadmorskie i góry. Setki kolorów, jakie można zobaczyć, dodadzą energii i wprawią w pozytywny nastrój. Podczas tej pory roku pogoda lubi być bardzo zmienna. Poranki i wieczory bywają chłodne. Z kolei w ciągu dnia gdy świeci słońce, może być bardzo ciepło. W stylizacji warto postawić na ubranie „na cebulkę” oraz na oddychające ciepłe tkaniny. Pozwolą one komfortowo spacerować przez długie godziny.

Sweter w jesiennych stylizacjach

Jednym z niezbędnych elementów jesiennych stylizacji są swetry. Na rynku znaleźć można wiele modeli, od dopasowanych cienkich kardiganów po oversizowe grube, które często będą sięgać aż do kolan. Poza krojem, bardzo ważny jest również odpowiedni dobór materiałów z jakich będzie wykonany. Na jesień doskonale sprawdzi się wiskoza, kaszmir oraz wełna (szczególnie merino). Ta pierwsza wykonywana jest z celulozy, która jest pozyskiwana z roślin jak np. drzewa dębu. Swetry wykonane z wiskozy będą przewiewne i oddychające. W związku z tym doskonale sprawdzą się na początku jesieni we wrześniu i październiku. Później mogą już okazać się za chłodne. Należy wtedy postawić na kaszmir lub wełnę. Swetry z kaszmiru dają bardzo dużą ilość ciepła. W większości przypadków są jednak bardzo delikatne i trzeba bardzo uważać podczas ich prania. Alternatywą mogą być te wykonane z wełny merynosów. Ta specjalna odmiana owiec, daje wełnę o wyjątkowych właściwościach. Posiada ona bardzo dużą oddychalność, nie zatrzymuje wody oraz daje dużo ciepła. Swetry wykonane z niej doskonale sprawdzą się na chłodne i wietrzne dni.

Jakie buty na jesień?

Podczas wyboru butów na jesień należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie będą używane. Jeśli wewnątrz pomieszczeń i podczas dojazdów do pracy to bardzo ważny będzie ich wysoki poziom oddychalności. Gruba podszewka nie sprawdzi się tutaj, ponieważ zazwyczaj wewnątrz jest ciepło i stopy mogą ulegać przegrzaniu. Jeśli jednak w butach będziemy przemieszczać się po mieście lub spędzać czas za miastem warto postawić na modele, które zapewnią ciepło oraz nieprzemakalność. Bez wątpienia takim modelem butów są trzewiki damskie. Mogą one być na płaskim podbiciu lub posiadać lekki obcas. Zazwyczaj wykonane są ze skóry lub zamszu. Dzięki temu po odpowiedniej konserwacji będą zapewniać wysoki poziom wodoodporności. Jest to bardzo ważne podczas jesieni. W ofercie producentów można znaleźć modele w praktycznie każdym kolorze. Dzięki temu dopasowanie trzewików do stylizacji nie będzie stanowiło problemu.